Kas yra UAB AGROLAND?

UAB AGROLAND – tai lietuviško kapitalo įmonė, savo veiklą vykdanti nuo 2007 metų. Įmonė užsiima investavimo į miškus, žemės sklypus, kitą nekilnojamąjį turtą veiklą, žemės ūkio paskirties sklypų prekyba, nuoma, vystymu. Jūsų turimos žemės ar miško pardavimas taps kur kas lengvesniu, saugesniu procesu, jeigu kreipsitės į UAB AGROLAND.

Veiklos specializacijos:

Miško su žeme pirkimas visoje Lietuvoje;

Žemės ūkio paskirties sklypų pirkimas ir nuoma Kauno rajone;

Nuosavo nekilnojamojo turto pirkimas ir pardavimas;

Nekilnojamojo turto priklausančio nuosavybės teise vystymas bei nuoma;

Galime greitai nupirkti Jūsų nekilnojamąjį turtą už žemesnę nei rinkos kainą.

Svarbi įmonės plėtojama veiklos sritis yra nekilnojamojo turto vystymo projektai: detaliųjų žemės sklypų projektų rengimas nuosaviems sklypams, žemės paskirties keitimas, sklypų dalinimas, komunikacijų vedimas ir pan.

Žemės ūkio paskirties sklypo ar miško pardavimas yra sudėtingas procesas, todėl norėdami parduoti savo nekilnojamąjį turtą, kreipkite į profesionalus.

Kokiame regione dirbame?

Miško supirkimas vykdomas visoje Lietuvoje, tačiau labiausiai mus domina miškai Kauno ir Alytaus apskrityse. Ypač domina miškai, žemės ūkio paskirties sklypai Kauno rajone Ringaudų, Alšėnų, Zapyškio, Ežerėlio, Akademijos seniūnijose šiuose kaimuose: Gaižėnų, Virbališkių, Luobinės, Kampiškių, Poderiškių, Digrių, Akademijos, Ringaudų, Pyplių, Dievogalos, Mitkūnų, Tabariškių, Bajorų, Gaižėnėlių, Girininų I, Girininkų II, Armaniškių, Alšėnų, Čebeliškių, Karkiškių, Kazliškių, Miriniškių, Noreikiškių, Sakalų, Armaniškių, Bijūnų, Bliovų, Čebeliškių, Jonučių, Kūjagalvių, Macijauskų, Mastaičių, Narsiečių, Pabartupio, Padainupio, Pamaišupio, Pažėrų, Smailių, Stanaičių, Šilėnų, Šniūrų, Tirkiliškių, Tumpų, Altoniškių, Braziūkų, Durpyno, Jadagonių, Judraičių, Kluoniškių, Krušinskų, Kuodiškių, Kuro, Novos, Papiškių, Riogliškių, Rupinų, Šulių, Vilemų, Vincentavo, Zapyškio, Zizų, Ežerėlio ir kt. Alytaus apskrityje labiausiai domina miškai Varėnos rajone prie Kampio ežero.

Parduoti mišką su žeme ar išsikirtimui?

Vienas ir kitas atvejis turi ir savų pliusų ir minusų.

Jei miško savininkas gyvena toli nuo savo miško, neturi žinių, laiko ar noro rūpintis savo mišku, užsiimti jo apsauga, tokiu atveju geriau parduoti mišką su žeme ir gauti dažniausiai didesnę kainą, nei parduodant mišką išsikirtimui. Tokiu atveju buvusiam miško savininkui atpuola rūpestis dėl medienos vagysčių, miško kirtimo savo jėgomis rūpesčių, nesąžiningo medienos apmatavimo ar atsiskaitymo, miško nuolatinės priežiūros (ypač po audrų), šiukšlių rinkimo, miško želdinimo kaštai, kurie gali siekti ir 1000 Lt/ha, želdinių nuolatinė priežiūra, nuostolingas jaunuolynų ugdymas. Daugeliu atvejų parduoti mišką su žeme savininkui naudingiau ir mokestine prasme, nes nereikia mokėti gyventojų pajamų mokesčio 15 proc. ir naujojo papildomo 5% pajamų mokesčio, skirto miško kelių priežiūrai, kurį privatūs miškų savininkai privalės mokėti už parduotą žaliavinę medieną ir nukirstą mišką nuo 2015-01-01.

Parduodant mišką išsikirtimui, ypač jei ne visas miškas bus iškertamas iš karto, savininko nuosavybėje miškas išliks ir toliau, galbūt pavyks sulaukti jam atlikti dar vieną ar kelis miško kirtimus per savo gyvenimą, miško savininkas galės palikti nekilnojamąjį turtą savo vaikams ar anūkams. Dažnam savininkui tai ypač svarbu, kai turimas miškas auga tėviškėje, jį sodino tėvai ar seneliai, jame gausu jaunystės prisiminimų. Tik tokiu atveju savininkas privalės rūpintis savo miško apsauga, priežiūra, turės atkurti mišką savo lėšomis ir mokėti 20 proc. gyventojų pajamų mokestį už parduodamą išsikirtimui medieną.

Kas lemia miškų ir žemės sklypų kainą?

Žemės ūkio paskirties sklypų ir miško supirkimo kaina yra nulemta daugybės veiksnių. Miško kainą lemia miškų ūkinė kategorija, medynų amžius, rūšinė medynų sudėtis, skalsumas, bonitetas, medienos tūris viename hektare, taip pat miško vieta, plotas, augavietė, privažiavimo keliai, medienos ištraukimo atstumas, medienos kaina rinkoje ir kt.

Nustatant žemės sklypo kainą atsižvelgiama į sklypo vietą – kuriame rajone jis yra, kurioje seniūnijoje, į sklypo plotą, žemės naudmenų našumo balą, sklypo agrarinę būklę (ar žemė ariama, ar pieva, apleista, apaugusi krūmais, ar deklaruojama), ar žemė yra išnuomota, kokia nuomos kaina, terminas, nuomos sutarties nutraukimo galimybės, taip pat svarbūs privažiavimo keliai, servitutai ir kita.